A dugulásoknak különböző rendszerekben különböző okai lehetnek.

Wc lefolyócsövében, gerincvezetékben a legsűrűbben előforduló dugulás, a papír általi eltömődés.

Ezt okozhatja az öblítés nem megfelelő használata, vízkövesedés, zsíros-szappanos lerakodás, lejtéshiba, csőtörés, gyökérbenövés, vagy akár az illesztésnél kigyűrődött tömítőgumi.

Javasoljuk, hogy a WC-tartályból mindig engedjük le az összes vizet és állítsuk a tartályt abba a helyzetbe, amikor a legtöbb vizet tudja magába engedni. Így lesz legoptimálisabb az öblítés.

Használjuk a lehető legkevesebb WC-papírt, vagy öblítsünk többször, akár használat közben is, így nagy eséllyel el tudjuk kerülni a makacs dugulásokat.

Schell szelep, vagy egyszerű csap esetében a lehúzni kívánt anyagok kagylóból való távozása után legalább 10-15-20 másodpercig engedjük tovább a vizet a megfelelő öblítés érdekében. A legtöbben spórolás szempontjából nem megfelelő mennyiségű vizet engednek, ezzel lehetőséget adva egy masszív dugulás kialakulásának.

Ne dobjunk nedves törlőkendőt, illetve kéztörlőt a kagylóba, ezeket nem úgy bontja le a víz, mint a papírt, ezért hajlamos összegyűlni, egyhelyben megállni és mindent megfogni, ezzel egy nagyon nehezen elhárítható dugulást képezve. A nedves törlőkendő valójában rongy, amit széttépni is nehéz, ezért megakadhat a szennyvízcsőben, és a víz képtelen feloldani, ezért egymásra rakódva feltorlódik és dugulást okoz.

Mosogató dugulás

A mosogató dugulása általában a leengedett olajak, zsírok és különbözö ételmaradékok által keletkezik. Rengeteg vezetékben van lejtéshibás szakasz, ami felgyorsítja a cső átmérőjének szűkülését.

A zsíros lerakódás egy ilyen helyzetben a benne álló zsíros víz kicsapodásától keletkezik, tehát a lerakódás föntről lefelé alakul ki, egészen addig, amíg össze nem ér az alatta álló vízzel. Ilyenkor már hallhatjuk a jól ismert ,,kluttyogó” hangot, ugyanis nem képes szellőzni a rendszer, ezzel gátolva a tökéletes elfolyást.

Javasoljuk az edények eltörlését mosogatás előtt, illetve, hogy semmilyen ételmaradék ne kerüljön a rendszerbe. Érdemes szűrőt is használni, ami a nagyobb darabokat megfogja, így hatékonyabban el tudjuk kerülni a mosogató dugulását.

Mosogatógép esetében, amikor lejárt a program, dugózzuk be a lefolyót, engedjük fel negyedig, vagy félig a mosogatótálcát meleg vízzel, és engedjük, hogy hirtelen elfollyon. Ezzel a nagyobb mennyiségű víz átöblíti a rendszert és a benne pangó zsíros, mosogatószeres vizet, tiszta vízre váltjuk ki, ezzel is növelve az élettartamot. Fontos, hogy bedugózzuk és ezt hirtelen kapja, mert a simán folyó víz egy lejtéshibás szakaszban képes elfolyni a fönt lebegő olajos zsírréteg alatt.

Kézmosó – kád – zuhany – padlóösszefolyó dugulás

Ezeknél a lefolyóknál legtöbbször a szappanos, különbözö zsíros lerakódások, haj és szőr okoznak dugulást.

Ennek elkerülése érdekében a legtöbb amit tehetünk, hogy mindenhova szűrőket rakunk, hogy a hosszabb hajszálak ne tudjanak a rendszerbe kerülni, mert össze tud csomósodni ami elősegíti a lerakódás kialakulását, valamint önmagában is dugulást okoz. Érdemes forró vízzel öblíteni használat után, mert segíthet tisztántartani ezeket kisebb átmérőjű csöveket.

Piszoár dugulás

Itt a húgykő az igazi ellenfél, amit egy duguláselhárító szakember könnyen el tud távolítani, de a kialakulása elkerülése érdekében, mindig bő vízzel öblítsük használat után, illetve ne kerüljön bele zsebkendő, rágó és semmilyen nem beleillő tárgy. Az öblítés azért fontos, mert a vízkő nem olyan mértékben alakul ki, mint a húgykő, szóval jobb, ha átöblítjük és sima vízre váltjuk ki a szifonban álló vizet is. Szűrők használata itt is javasolt.

Hívás: +36 30 653-7383