Ha a fürdőkád eldugul, általában 50%-ra tehető a duguláselhárító szakember sikeressége, mivel a fürdőkádaknál nagyon ritkán van elhelyezve tisztítónyílás a kádszifon felőli oldalon. Általában már a bűzzárban meg szokott állni a haj, szappan és mosószer által kialakult szűkület, ami az idő elteltével komolyabb dugulássá nőheti ki magát.

Ilyenkor válik elengedhetetlenné egy tisztítónyílás, amelynek segítségével pillanatok alatt leszerelhető lenne a szifon, ezzel lehetővé téve annak és a lefolyócsöveknek a gyors és szakszerű tisztítását, majd visszaszerelését.

Nagyon fontos, hogy a lefolyó fém lyukacsos részét (amit látunk a kád végében), semmiképp ne szereljük szét, mert azzal a csavarral csak a szifon van rögzítve egy nagy tömítőgumival a kád aljához. Nincs köze a tisztításhoz! Ezzel a módszerrel semmit sem érünk el, mert ettől még a bűzzáró rendszer ugyanúgy tisztíthatatlan és szétszedhetetlen marad. Semmiképp nem tudunk átdugni rajta semmilyen érdemleges duguláselhárító eszközt, még a legkisebb csőgörényt sem. A leszedésével csak kárt okoznánk benne, illetve, ha magasabb építésű a fürdőkád, akkor az is előfordulhat, hogy a szifon elérhetetlen távolságba kerül, tehát leesik.

Azokban az esetekben, amikor nincs tisztítóablaka a kádnak, előkerül a képen látható komoly vákuumhatást és nyomást generáló pumpa. Ez jelentősen megnöveli a duguláselhárítás sikerének az esélyeit.

Képes visszaszívni, vagy elfújni a kialakult dugulást és lerakódásokat, illetve, amikor már átjárhatóbb a szifon, akkor a víz hirtelen mozgatásával és az ezzel generált apróbb levegőbuborékok gyors mozgásával/surlódásával komoly sikereket szoktunk elérni bontás nélkül. Ezután a zuhanyrózsa leszerelésével, nagy nyomással át is öblítjük azt.

Sajnos nagyon sokszor kerül duguláselhárító granulátum a rendszerbe (melynek hátrányait már kifejtettük egy előző blog bejegyzésünkben: https://www.vrdugulaselharitaspecs.hu/furdoszobai-dugulaselharitas-gyorsan-egyszeruen/) , ami annyira bele tud kötni a szifonba illetve a csövekbe, hogy ez a komoly vákuumos berendezés sem tudja megmozdítani. Ilyenkor sajnos nem tudjuk teljesíteni a bontás nélküli duguláselhárítást.
Ebben az esetben -természetesen az ügyfél beleegyezésével- kibontunk mérettől függően egy vagy több csempét a kád oldalán, a téglákkal egyetemben, hogy elérhetővé váljon számunkra a lefolyórendszer. Innentől kezdve minden egysége tökéletesen elérhető és tisztítható.

Minden ilyen esetben javasoljuk, hogy a visszaépítésnél ne kerüljön az elbontott darabok helyére újra csempe, mert nagyon esztétikus tisztítónyílásokat lehet kapni, illetve kialakítani. Érdemes megfogadni ezt a tanácsot a jövőben történő esetleges dugulások könnyebb és költséghatékonyabb elhárítása érdekében.

Zuhanytálca duguláselhárítása

Nem mindegy, hogy épített zuhanyról vagy készen kapható zuhanykabinról beszélünk. Természetesen mindkettőnek megvan a maga előnye és hátránya.

Duguláselhárítás szempontjából határozottan a készen kapható zuhanykabin a rosszabb opció. Hasonló szifon rendszerrel van ellátva, mint a fürdőkád, viszont kaphatóak olyan fajtái is, amelyeknél nagyon óvatosan, de csőgörény segítségével el lehet elhárítani a dugulást.

Mivel ezeket is műanyag idomokkal és beépített állapotában nem látható kanyarulatokkal, gégecsövekkel és toldásokkal lehet beépítve, ezért ez sem életbiztosítás a duguláselhárítás szempontjából. A rázkódástól és forgástól könnyen széteshet, ami miatt már az elején tájékoztatjuk ügyfelünket, hogy felelősséget nem tudunk az idomok vagy a szifon szétcsúszásáért vállalni, mivel komoly bontást, falázást, amennyiben van, alsó szomszéd mennyezetének ázását és ehhez hasonló hibákat idézhet elő.

Az épített zuhany esetében a lefolyó vagy egy sima padlóösszefolyóval (szuez), vagy különböző méretű és formájú folyókákkal, más-más bűzzáró rendszerekkel lehet ellátva, de ezek roncsolás nélkül szétszedhetőek, illetve könnyen tisztíthatóak, ezáltal a lefolyórendszerben kialakult dugulás is könnyen elhárítható anélkül, hogy tartanunk kéne a fent leírt meghibásodásoktól.

Minden esetben kérjük duguláselhárító szakember segítségét, illetve tanácsát.

Hívás: +36 30 653-7383