Főtevékenységünk -a duguláselhárítás- szorosan összekapcsolódik a vízvezeték szereléssel.

Munkáink során számtalanszor találkozunk rosszul kivitelezett szennyvízrendszerekkel, amelyek vagy megnehezítik vagy rosszabb esetben teljesen ellehetetlenítik a duguláselhárítást. Ilyenkor vízvezetékszerelőre van szükségünk, ami azt jelenti, hogy cégünk partner szerelőjét kell kiküldenünk ahhoz, hogy először is feltárja a kérdéses/hibás szakaszt, majd helyre hozza azt, tehát tisztíthatóvá és általunk elérhetővé teszi a csőrendszert. Onnantól tudjuk folytatni a duguláselhárítást, és elérni azokat a pontokat, ahol az eltömődés található.

Rengetegszer fordul elő, hogy T-elágazót szerelnek a rendszerbe, ezzel jelentősen megnehezítve, inkább teljesen ellehetetlenítve, illetve a szerencsétől függővé téve a duguláselhárítást, ugyanis a duguláselhárító spirál (csőgörény) nem feltétlenül találja meg a helyes irányt, azaz a folyásirányt. 4-5 méter után viszont mi már nem tudjuk sem meghatározni, sem irányítani a tisztító fejet, még akkor sem, ha tájekoztatnak egy ilyen szerelés hollétéről. Ráadásul, ha már több iránytörésen is túlment, akkor egy bizonyos pozíción kívül másra nem képes, ezzel valószínűleg a T-idomnál rossz irányba terelve azt. Ez természetesen akkor van így, ha egyszer rossz irányba ment, akkor valószínűleg minden alkalommal úgy fog viselkedni. Ezért van szükség a folyásirány figyelembevételére és annak helyes kivitelezésére. Fontos, hogy tisztítható legyen, a duguláselhárító spirál és a szennyvíz akadálytalan haladása is biztosított legyen.

Sűrűn előfordul az is, hogy egy nagyon hosszú szennyvízrendszerben nincs tisztítónyílás. A dugulást természetesen így is meg tudjuk szüntetni, de nem mindegy, hogy fel kell-e venni hozzá például a WC-kagylót vagy egy udvari nyílásból tudjuk megoldani. Ilyen helyzetben is javasoljuk, hogy a vízvezeték szerelő kollégánk építsen ki egy tisztítónyílást, vagy akár többet, hogy a jövőben onnan, egyszerűbben végezhessük a duguláselhárítást.

Tisztítónyílást csak T-idommal érdemes szerelni, hogy mindkét irányba tisztítható legyen a rendszer. A rendszer nyomvonalát tökéletesen meg tudjuk határozni, így a vízvezeték szerelő kollégának pontosan meg tudjuk mondani, hogy hol kezdje el a munkát.

Kádaknál is nagyon jellemző, hogy nem építenek be tisztító ajtót, ami miatt a duguláselhárítás szinte lehetetlen, mivel a fém lefolyón és a szifonon keresztül nem lehet a csövekbe hatolni. Ilyenkor teszünk egy próbát egy nagy vákuum erejű szerszámmal, ami az esetek 80%-ában működik, viszont ha annyira el van dugulva a szifon, hogy nem mozdul ki az eltömődés, akkor bontásra van szükség.

Szintén gyakori jelenség, amikor a WC-kagyló nem szakszerűen van rögzítve, például le van betonozva és/vagy körbe van járólapozva. Ilyenkor a duguláselhárító szakember és az ügyfél dolga sem egyszerű, mivel több mint valószínű, hogy a kagyló el fog törni a felvételénél, amit vízvezeték szerelővel új WC formájában pótolni kell, és szakszerűen telepíteni.

A mosogatók és a kézmosó lefolyók szifonját is előszerettel szeretik házilag barkácsolni, aminek szintén az az eredménye, hogy leszerelés után nem lehet csöpögésmentesen visszaszerelni még új tömítésekkel sem. A sikeres duguláselhárításhoz viszont nekünk mindenképpen el kell távolítanunk a szifont.

Duguláselhárító szerek is tehetnek kárt a vezetékekben, amik miatt a csőgörény és a különböző duguláselhárításra alkalmas szerszámok is csődöt mondhatnak, mivel ezek az anyagok képesek megolvasztani a műanyag csöveket, illetve belekötni azokba úgy, hogy még egy sokat látott duguláselhárító is bontásra ítéli az adott szakaszt. Ilyenkor szintén a vízvezeték szerelő kolléga szakmai tudására van szükségünk, hogy a hibás szakasz cseréje után tovább tudjuk tisztítani az egész szakaszt.

Hívás: +36 30 653-7383